Menü
Sepetim
TÜM ÜRÜNLERDE ÜCRETSİZ KARGO!            İKİNCİ ÜRÜNE 100 TL İNDİRİM                         ÖZENLİ PAKETLEME
TÜM ÜRÜNLERDE ÜCRETSİZ KARGO!              İKİNCİ ÜRÜNE 100TL İNDİRİM ÖZENLİ PAKETLEME
TÜM ÜRÜNLERDE ÜCRETSİZ KARGO! İKİNCİ ÜRÜNE 100TL İNDİRİM ÖZENLİ PAKETLEME
TÜM ÜRÜNLERDE ÜCRETSİZ KARGO! HIZLI TESLİMAT ÖZENLİ PAKETLEME

Kedi Gezdirme Tasması

02 Ağu Kedi Gezdirme Tasması
1 Yorumlar 2216 Görüntüleme

Kediler, fiziksel ve mental olarak sağlıklı kalabilmek için sürekli hareket etmesi gereken canlılardır. Bu nedenle onlarla çeşitli aktiviteler yapmalısınız. Bu aktivitelerden, kedi gezdirme en çok öne çıkanıdır. Gelin, kedi gezdirme nedir ve kedi gezdirme esnasında nelere dikkat etmeniz gerektiğine birlikte göz atalım!

Sizde Dekoliva kedi göğüs tasmalarıyla konforlu gezintilere çıkabilirsiniz.

Kediler gerek görünümleriyle gerek hareketleriyle muhteşemlik kavramının vücut bulmuş hali olarak hayatımızda yer almaktadır. Kediler, sürekli hareket etmeyi, oyun oynamayı ve ilgi görmeyi seven canlılardır. Bu nedenle bakımı zor olarak tanımlanabilir.

 

Kediler, kendi içlerinde pek çok farklı türe ayrılan canlılardır. Bu nedenle bazıları çok hareket edip bundan keyif alırken bazı türleri ise genellikle hareketsiz kalmaktan hoşlanmaktadır. Hareket etmeyi sevsin veya sevmesin tüm kedilerin ortak noktası usta oyunculuklarıdır.

 

Kediler yapıları itibariyle sürekli hareket etmesi gereken aksi halde pek çok hareketsizlikten doğan hastalığa maruz kalabilecek canlılardır. Özellikle İran Kedisi gibi hareket etmeyi sevmeyen türler, obezite gibi rahatsızlıklara karşı son derece açık durumdadır.

 

Bu gibi rahatsızlıklardan kedi dostlarımızı korumak adına onlarla çeşitli oyunlar oynayabilir ve en önemlisi onlarla yürüyüşlere çıkabiliriz. Bu sayede daha uzun ve keyifli yürüyüşlerle hem biz insanlar hem de kedilerimiz hareket etmiş oluruz.

 

Tüm bunların yanı sıra kedi dostlarımızın enerjilerini atmaları adına onlar geniş bir oyun alanı yaratmış ve diğer kedilerle sosyalleşme imkanı sunmuş oluruz. Bu bağlamda kedi gezdirme işlemi hem biz insanlar hem de minik sevimli kedi dostlarımız için son derece önemlidir.

 

Kedinizin hem sağlığını koruyup hem de sosyalleşmesi için kedi gezdirme işlemi son derece önemlidir. Peki ama en doğru kedi gezdirme nasıl yapılır, gelin birlikte bir göz atalım!


Kedi tasması kullanın

Kedi tasması kullanın

Kedi gezdirme esnasında kedi tasması kullanmak son derece önemlidir. Kedi tasması kullanmak, dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı kedi dostunuzu korumak adına alınacak en önemli önlemlerden birisidir.

 

Kedi gezdirme esnasında kedi tasması kullanmak, kedinizin gidebileceği tehlikeli bölgelere karşı onları engellemek ve güvenli bölgede kalmasını sağlamak adına kullanılır. Bunun yanı sıra kedi gezdirme esnasında diğer hayvanlardan kaynaklanabilecek çeşitli tehlikelere karşı, kedinizi güvende tutmak için de kullanılmaktadır.

 

Tüm bu sebeplerden ötürü, kedi gezdirme esnasında kedi tasması kullanmak son derece önemlidir. Kedinizin güvenliği için mutlaka kullanması gereken bu ürünü Shop.PetSurfer üzerinden edinebilirsiniz.


Kısa yürüyüşler yapın

Kısa yürüyüşler yapın

Kedi gezdirme işlemine kısa yürüyüşlerle başlamak son derece önemlidir. Kedi dostlarımıza geniş oyun alanları yaratmak, onların keyifli bir gün geçirmelerine sebep olacaktır. Kediler, hareketsiz kaldıklarında fiziksel olduğu gibi mental hastalıklar da geçirebilirler. Bu nedenle onları yapılan bu yürüyüşlerde yormak gereklidir.

 

Kedi gezdirme ile yorulan kediler, uykusunu düzgün alacak ve ertesi güne dinç ve sağlıklı uyanacaklardır. Bunun yanı sıra sahiplerine olan bağlarının etkisiyle de vakti geçirmekten keyif alarak, mutlu olup, hem mental hem de fiziksel olarak son derece sağlıklı olacaklardır.

 

Kedi gezdirme işine kısa yürüyüşlerle başlamak ve güzergahı doğru belirlemek oldukça önemlidir. Kedinizin dışarıdan gelecek tehlikelere maruz kalmasını engellemek adına, güzergahı bilmek ve ilgisini çekeceğiniz noktalarda onları özgür bırakmak son derece önemlidir. Bu sayede onları tehlikelerden korurken, özgürlüğünü vererek de daha rahat hareket etmesine olanak sağlamış olacaksınız.

1 Yorumlar

merve:
02 Mar 07:55:03 PM
Cevapla

bilgilendirmeler çok güzel teşekkürler

Yorum Yap